Середа, 01.05.2024, 21:38
Перший портал білявок!
Вітаю Вас Гість



Каталог статей
Головна » Статті » ПСИХОЛОГІЯ

Всі наші комплекси
Цей штучний образ заважає нам усвідомити свої дійсні можливості і потреби. Наші дитячі переживання роблять величезний вплив на те, що відбувається з нами зараз. Ось і виходить, що молода, красива дівчина, подорослішавши і чувши тільки позитивні відгуки про себе, в глибині душі не вірить в правдивість похвал і рахує себе негідній любові.

Всі наші комплекси


Всі рішення в своєму житті ми приймаємо відповідно до своєї емоційної програми.


Емоційна програма
– це набір думок і помилок, які накопичилися у нас в ході дорослішання – про себе, інших людей і світ в цілому. Життєвий досвід примушує нас ухвалювати певні рішення, що стосуються як нас самих, так і наших відносин з людьми. Комбінація всіх цих рішень і утворює емоційну програму, слідуючи якій, ми робимо вибір.
Якщо дівчинка з дитинства чула, що вона дурна і неприваблива, або як мама або тато добродушно нарікали: «горе ти моє цибульне, нещастя ти моє» і тому подібне, то з великою часткою ймовірності можна припустити, що, ставши дорослою, вона одержить програму невдахи.
Навіть володіючи талантом, вона боятиметься його реалізувати; а вже чоловіка собі знайде такого, який буде своєю поведінкою підтверджувати її негативну думку про себе. Більш того, на іншу людину вона навряд чи зверне увагу, оскільки це буде ситуація для неї незнайома.
Завдяки своїй емоційній програмі ми завжди підсвідомо прагнемо повернутися в звичну з дитинства ситуацію. А відповідно, і партнерів собі вибираємо таких, які підтверджують нашу самооцінку. І з нав'язливістю маніяків продовжуємо чіплятися за них, навіть коли відносини вичерпали себе і не приносять нам радощі. Ми завжди повертаємося «додому».
У всьому цьому відчувається якась приреченість, але все не так погано, як здається на перший погляд.

Насправді, ніколи не пізно мати щасливе дитинство!


Звичайно, події змінити ми не в силах, але змінити своє відношення до цих подій ми можемо. На підставі нашого нового сприйняття себе будуватиметься нове відношення до себе, до життя і до інших людей.
До восьмилітнього віку ми запрограмовані на 80%, а до 18 років ми одержуємо ще 15% програми. Виходить, що на все життя, що залишилося, у нас залишається тільки 5%. Ця єдина частина, яка залишається в нашій свідомості і саме дякуючи їй ми можемо змінити наше життя до кращого.
Працюючи з цими 5%, ми можемо повернути історію свого дитинства в позитивному напрямі, а відповідно, змінити своє уявлення про себе. Ми виросли, і вся відповідальність за нашу долю лежить тільки на нас самих. Тому не звинувачуватимемо своїх батьків і продовжувати купатися в жалості до самим себе, а розберемося, звідки ростуть ноги у наших комплексів і проблем, щоб позбавитися їх раз і назавжди.

Всі наші комплекси



Для того, щоб все це барахло викинути, потрібне його ретельно зібрати


Тому перше, що ми зробимо, це пригадаємо всі негативні думки, які чули про себе з дитинства від батьків, вчителів і т.д. Так само в пошуку подібного баласту нам допоможуть негативні ситуації дитинства, про які ви пам'ятаєте дотепер. Це допоможе створити опис себе, яке ми одержали в дитинстві, і на підставі якого продовжуємо жити зараз, навіть не підозрюючи про те, як змінилися!
1. Отже, збираємо всі негативні думки і описи себе, одержані в дитинстві.
2. Далі складаємо портрет себе відповідно до цих висловів.
3. Тепер напроти цих негативних думок пишемо позитивні. Наприклад:
я неприваблива – я красива
я негідна любові – я гідна любові
і т.д. Головне, що б ці нові установки були в позитивному ключі. Не можна писати: «я не дурна», можна тільки – «я розумна».

Всі наші комплекси


На підставі цих нових установок складаємо справжній опис себе


у якому можна додати все хороше про себе, що прийде в голову, адже за доросле життя повинен був накопичитися і позитивний досвід. Переписуємо цей опис на красивий листок і повторюємо щодня. Краще всього перед сном, або як тільки прокинулися.
Також позитивні установки можна повторювати тоді, коли зловите себе на негативних думках по відношенню до себе. Якщо повторення подібних установок увійде у вас до звички, то новий позитивний образ незабаром витіснить негативний. Але потрібно проявити терпіння і наполегливість.


Екатерина ГОРШКОВА


Джерело: http://www.lady.if.ua
Категорія: ПСИХОЛОГІЯ | Додав: milagros (11.11.2008)
Переглядів: 1027 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Перший портал білявок! © 2024 |