Середа, 01.05.2024, 18:27
Перший портал білявок!
Вітаю Вас Гість



Каталог статей
Головна » Статті » ПСИХОЛОГІЯ

У Новий рік - з новим життям
* Коли починати нове життя в новому році?    
* На що слід звернути увагу, починаючи нове життя, або «в яку сторону думати»?   
* Як її почати, щоб все вийшло?

На ці питання є відповіді, і ми їх зараз спробуємо для себе прояснити.

З 1 січня?.. 
Новий рік - за європейським календарем, принаймні – починається з 1 січня. І саме цю дату багато людей вибирають як відправну крапку для початку нового життя. І в цьому-то і полягає одна з найбільших складнощів. З 1 січня починаються новорічні і різдвяні канікули, вихідні, коли хочеться їсти все, що подобається (а не рахувати ськурпулезно кожну калорію.), хочеться відпочивати, лінуватися собі на втіху. І не думати про серйозні справи.

Тому 1 січня і подальші вихідні дні ну ніяк не личать для нових починів! В цей час необхідно розслабитися, небагато розібратися в собі, в своїх бажаннях, насолодитися святами і відпочинком.

А нове життя потрібно починати з першого робочого дня. Не раніше. Тим, хто не працює, краще узяти за відправну крапку перший робочий день своїх родичів (буде легко перемкнутися зі святкового настрою на робочий, серйозний), або просто певне число – але не перше.

Чого хочу?  
   
Для початку нового життя відповісти на це питання просто необхідно. Але не так-то легко.
Коли ми йдемо по магазину, наш погляд раз у раз падає на красивий одяг, делікатеси (продовжити список за бажанням  :)  ) і ми думаємо «Я хочу це платье/колье/машину/(далі по списку)». Але ці «хочу» частенько нав'язані нам, йдуть зовні, а не зсередини.

Ці «хочу» для починів не личать. Принаймні, не все: новий костюм, наприклад, анітрохи не пошкодить серйозним намірам і кар'єрним досягненням, тоді як від чергової пари босоніжок – особливо взимку – користі не так вже і багато.

Для того, щоб зрозуміти, чого ми хочемо, потрібно зосередитися на своїх внутрішніх бажаннях, СВОЇХ мотивах і цілях. Для цього знадобляться хоч би хвилин 40 тиші і самоти. Наприклад, перед сном.

Просто сядьте зручніше, розслабтеся, заспокойтеся, забудьте про всі свої справи і думки. Наприклад, сосредоточьтесь на своєму диханні. І коли відчуєте, що на Вас більше ніхто і ніщо не впливає – тоді поставте собі питання, а що ж Вам потрібно, чого Ви хочете.

Є ще один спосіб: випишіть на аркуш папери всі свої «хочу», а потім напроти кожного робіть позначку, внутрішнє це бажання або зовнішнє. Зовнішні без коливань закреслюйте.

У будь-якому випадку у Вас повинен вийти список ВАШИХ бажань, причому частенько він значно менше, чим здавалося спочатку. І ось на основі цих бажань і потрібно будувати свої плани на нове життя.

Плануємо?    
 «Мета – це мрія, для якої вказаний термін виконання», - чия фраза, на жаль, не пам'ятаю – але якраз в тему. І ми її скористаємося.  Беремо список бажань, вибираємо найбажаніше, найголовніше.

Тепер – питання часу: потрібно приблизно визначити часові межі Вашого бажання. Наприклад: хочу купити машину до вересня. 
Далі орієнтуємося на ціну питання: скільки грошей нам знадобиться на цю машину. Вважаємо. Цілком можливо, що для того, щоб купити її, потрібно заробляти разу в півтора більше.

Тому ставимо проміжну мету – кар'єрне зростання або зміну роботи (якщо щось з цього – ще одне Ваше бажання – радійте, одним планом доб'ємося двох цілей).  Потім розбиваємо ці етапи на ще дрібніші, потім ще і ще – і у нас вийде мало не щотижневий план дій.

Це вже не мрія, далека і нездійсненна. Це – мета з вивіреним маршрутом, і для її здійснення знадобиться лише цьому маршруту слідувати.

На жаль, не всі плани бажають втілюватися, інколи обставини буквально діють на зло. Тому потрібно вибрати іншу стратегію здобуття бажаного: побажати, дуже сильно захотіти чогось – і забути. Зайнятися іншими справами. З великою часткою вірогідності протягом декількох днів станеться якийсь збіг, подія, яка як-небудь допоможе Вашому бажанню здійснитися.

Що ще? 

Корисно завести ежедневник. Особливо, якщо Ви змогли скласти план досягнення мети, коли точно знаєте, що хочете змінити, що в собі розвинути (які-небудь якості або ж нові знання). Причому рекомендую ділити сторінки ежедневника навпіл: у верхній частині аркуша пишіть плани на день, а в ніжней – підсумки дня.

Обов'язково відзначайте кожне своє досягнення – і тоді вже до наступного Нового Року можете сміливо підвести підсумки, відзвітувати – перед собою – про досягнуті цілі, про свій рух вперед. 
Найголовніше в починах, у тому числі і в Новому Житті (неважливо по суті, коли ви її починаєте, просто Новий Рік - найбільш символічний і вдалий час для починів) – це віра в себе, в успіх – і бажання її почати.
Осмілюйтеся, старайтеся, починайте – і насолоджуйтеся успіхом! (але спочатку все-таки гарненько відпочиньте під час новорічних канікул ;) )

Автор – Лана Князева, сайт www.sympaty.net - Красивая и Успешная
Категорія: ПСИХОЛОГІЯ | Додав: milagros (10.01.2009)
Переглядів: 682 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Перший портал білявок! © 2024 |