П`ятниця, 29.03.2024, 11:06
Перший портал білявок!
Вітаю Вас Гість



Каталог статей
Головна » Статті » ЗДОРОВ'Я

Напої здоров'я
 Напої виробляються і споживаються людиною давним-давно зважаючи на їх властивості угамовувати спрагу, приносити освіження, позитивно впливати на обмін речовин і т п. Дійсне задоволення і радість, приношувані нам вжитком напоїв, обумовлені широким спектром природних, приємних, нарядних кольорів і забарвлень, всілякою гаммою вишуканих смакових відчуттів, а також ніжним, неповторним ароматом.
Первинне призначення напоїв утамовувати жадаю із століттями обросло цілим «букетом» додаткових функцій. Так з'явилися напої лікувальні, дієтичні, прохолодні, тонізуючі, такі, що бадьорять, освіжаючі. Про овочеві напої, або краще сказати соках багато було сказано раніше. Живильну, цілющу і смакову цінність овочевих соків і зокрема сирих овочевих соків до цих пір багато хто недооцінює, хоча вона надзвичайно висока.

Томатний сік – по своєму вітамінному складу значно перевершує цитрусові плоди. Він багатий джерелом заліза, марганцю. Меді, в нім є фарбувальні речовини, вітамін Р, кальцій і багато інших мікроелементів. Томатний сік п'ють, як правило, перед їдою.  Якість томатного соку залежить від сорту томатів. Томати, призначені для виготовлення соку, не мають бути перезрілими, на них не повинно бути пошкоджень, цвілі, землі. Якісний томатний сік не має бути прозорим. Зібрані і відсортовані по мірі зрілості помідори, ретельно миють в проточній воді, подрібнюють і віджимають сік.Свежевидавлений сок розливають в банки і пастеризують. Пастеризований томатний сік зберігають в прохолодному місці. При температурі 100С вітамін С зберігається майже повністю. При температурі зберігання від 20 до 30 0С втрати вітаміну С значительни до 50%.  Томатний сік має аромат і смак свіжих томатів, добре угамовує спрагу і завдяки високому вмісту кальцію і низької калорійності, корисний всім, у тому числі людям, схильним до облиште і дітям.

Морквяний сік
- готують з моркви сортів Каротель, Нентськая, Паризька. Морквяний сік багатий на вітамін С, і комплекс вітамінів групи В (В1, В2, В6, вітаміни РР).  Для морквяного соку характерна наявність безбарвного ефірного масла, яке додає йому типовий, властивий лише йому аромат. Лікувальна дія соку залежить не лише від наявності вітамінів, але і від мінеральних речовин і мікроелементів. У морквяному соку дуже багато калія, кальцій, фосфор і залізо, а також магній, кремній, йод. Пектинові речовини корисні для організму складають близько 0,8%. Його лікувальним і дієтичним якостям сприяє майже нейтральна реакція. Він рекомендується як лікувальний і дієтичний напій при виразковій хворобі, гастриті, ентериті, інфаркті сердечного м'яза, а також для живлення ослаблених дітей. Морквяний сік рекомендується готувати перед самим вживанням. Добре робити невелику кількість соку, оскільки зберігати його можна в домашньому холодильнику не більш 2-х днів.

Буряковий сік - готують з буряка сортів Бордо, Підзимова, Мінська, Грібовськая і інших. Перед приготуванням соку, буряк ретельно миють, обрізують і обробляють пором при температурі 1050С. Пропарений буряк очищають від шкірки, після чого вичавлюють сік. Буряковий сік не підлягає тривалому зберіганню.У буряковому соку міститься лимонна, яблучна кислота, що надають йому приємному смаку. Даний сік відрізняється характерними дієтичними і лікувальними властивостями. Велика кількість мінеральних солей, вітамінів і особливо бетаїну, важливого для обміну речовин, роблять буряковий сік коштовним і дієтичним напоєм. Бетаїн, доданий в їжу дітям, покращує їх зростання і допомагає засвоєнню вітамінів В12. У буряковому соку переважає лужна або нейтральна реакції, що корисно для організму. Застосовується сік для лікування гіпертонії, захворювань серця,а також для живлення слабо зростаючих дітей.

Капустяний сік
- за змістом вітамінів капуста перевершує багато овочів. Аскорбінової кислоти в ній стільки ж скільки в лимоні. Досить сьесть 200 гр сирої капусти, щоб задовольнити добову потребу людини в цьому вітаміні. Причому вітамін С зберігається в капусті при квашенні і при приготуванні соку, проте руйнується при вариві .Капуста – хороше джерело вітамінів До, А, групи В. Сочетаніє капустяного соку разом з пюре інших овочів і фруктів ( моркви, дині, яблук) успішно лікують виразкову хворобу шлунку і кишки 12-перста. Благотворну дію цей сік надає при різних формах коліту і при запальних змінах в товстому кишечнику. Капуста підсилює виділення жовчі, тому вона дуже корисна при захворюваннях печінки і жовчних доріг.
В краснокачанной капусти багатший склад в порівнянні з белокачанной. Капустяний сік готують таким чином: в Качанов видаляють декілька верхнього листя і забруднену частину ніжки. Можна також обшпарити роздроблене листя гарячою водою, відразу ж вийняти їх з води, відцідити і вичавити сік. Проте капустяний сік зі свіжого необшпареного листя приємніший для пиття і краще освіжає.
Для збереження лікувальних і дієтичних властивостей краще не проводити жодних корекцій за допомогою додавання цукру, солі або купажування. Не рекомендується також проводити освітлення, фільтрацію або пастеризацію. У домашньому холодильнику капустяний сік можна зберігати протягом тижня.

Кавуновий сік – має красивий рожевий колір, аромат і смак свіжих кавунів, добре видаляє спрагу. Проте для нього характерний недостатня концентрація цукру, кислот і екстрактних речовин, тому його рекомендується згущувати.Кавуновий сік, що згущує, називають кавуновим медом. Кавун очищають від землі, що пристала, добре миють за допомогою щітки. Потім розрізають ножем на 2-4 частини. При різання з кавуна витікає частина соку, тому це треба робити в тазу, а сік зібрати.
М'якоть вибирають з кавуна ложкою, подрібнюють і протирають через сито, друшлак або іншим доступним способом і проціджують. Зберігати свіжоприготований сік можна протягом доби. Уварений кавуновий сік (бекмес) зберігається довше.Кавуновий сік вживають при захворюваннях нирок, жовчовивідних і сечовивідних доріг при захворюваннях серцево-судинної системи. Застосовують при порушеннях кровообіги, гіпертонічній хворобі, подагрі.

Гарбузовий сік
– для здобуття приємнішого освіжаючого смаку в гарбузовий сік, що ціддить, додають яблучний сік, трохи розведеної лимонної кислоти, цукрового сиропу, добре розмішують і охолоджують. М'якоть гарбуза містить клітковину, з мінеральний солей в гарбузі більш всього калій, також багато в гарбузі каротину, вітамінів С, В1,В2.Застосовують гарбузовий сік при захворюваннях кишечники, порушенні його моторної функції (замках), захворюваннях нирок, гепатитах, холециститі, володіє сечогінною дією при тривалому вживанні.


Використовувалися матеріали dieta-plus.com.ua
glianec.com.ua



Категорія: ЗДОРОВ'Я | Додав: milagros (08.01.2009)
Переглядів: 2306 | Рейтинг: 3.5/2 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Перший портал білявок! © 2024 |