Вівторок, 13.11.2018, 22:37
Перший портал білявок!
Вітаю Вас ГістьКаталог статей
Головна » Статті » ЗДОРОВ'Я

САМООБСТЕЖЕННЯ ГРУДЕЙ (МОЛОЧНИХ ЗАЛОЗ)

Кожна доросла жінка не повинна нехтувати самообстеженням молочних залоз і має робити це регулярно. З часом вона настільки добре вивчить форму своїх молочних залоз і настільки "відчуватиме" їх, що зможе швидко помітити будь-які зміни і вчасно відреагувати на них. Запропоновані рекомендації доцільно виконувати раз на місяць наприкінці менструального циклу.
1. Станьте перед дзеркалом, опустіть руки й огляньте молочні залози та соски спереду і з боків, звертаючи увагу на будь-які зміни їхньої форми і стан шкіри.
2. Підніміть руки й знову уважно огляньте молочні залози і соски.
3. Підніміть ліву руку і за годинниковою стрілкою мацайте всю ліву молочну залозу прямими пальцями правої руки. Так само, але вже лівою рукою, промацайте праву молочну залозу, піднявши праву руку.
4. Ляжте на спину, підклавши під ліве плече подушку і закинувши ліву руку за голову. Прямими пальцями правої руки промацайте всю ліву молочну залозу, пересуваючись по спіралі від периферії залози до соска.
5. Перевірте ділянку між молочною залозою і пахвовою ямкою, спочатку піднявши руку вгору, а потім випроставши її вздовж тіла.
6. Обережно стисніть сосок, щоб перевірити, чи немає з нього виділень.
7. Повторіть 4, 5 і 6-й пункти для правої молочної залози.
Що ви можете виявити:
- ущільнення в молочній залозі чи в пахвовій ямці;
- виділення із соска;
- втягування соска;
- зміни шкіри, наприклад, зморщування чи складчастість;
- больові відчуття.
Якщо один з описаних симптомів ви виявили в себе, негайно зверніться до лікаря, який проведе потрібне обстеження. Проте не поспішайте панікувати - більшість уражень молочної залози загрози не несуть і легко піддаються лікуванню. Зокрема, вони можуть бути ознакою:
- фіброаденоми - доброякісної пухлини молочної залози, яка часто не потребує ніякого лікування;
- передменструального синдрому, який у деяких жінок супроводжується болючістю і припухлістю молочних залоз (неприємні відчуття може зменшити носіння щільних, таких, що добре підтримують груди, бюстгальтерів);
- раннього строку вагітності, зумовленої підготовкою молочних залоз до годування майбутньої дитини.
На початку самообстеження молочних залоз, доки ви звикатимете до цієї процедури, багато "підозрілих ущільнень" виявляться нормальними утвореннями. І все ж, якщо вам щось видається незвичним у молочній залозі, зверніться до лікаря. Лише він може поставити точний діагноз та визначити потребу лікування. Це вбереже вас від можливих неприємностей.

 

ПСИХОЛОГІЧНІ ПРИЧИНИ ОНКОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

Дуже часто стверджують, що однією з основних причин онкологічних захворювань є спадковість. Тяжко з цим не погодитися. З погляду психології, ця причина полягає в передаванні від покоління до покоління однакового способу життя і мислення, що шкідливо для здоров'я.
Жінки, в яких згодом виявлено злоякісну пухлину молочної залози, різняться визначеним типом поведінки, що формується і демонструється протягом усього їхнього життя:
- вони намагаються перекласти на себе відповідальність за все, що їх оточує;
- хочуть бути досконалими в усьому, а це потребує надмірних витрат енергії, що призводить до виснаження як фізичних, так і душевних сил;
- не вміють і не дозволяють собі достатньо відпочивати і розслаблюватися, адже потрібно встигнути зробити все максимально добре;
- встигають любити всіх, але тільки не себе;
- якщо не отримують того, чого очікують від близьких чи оточуючих, воліють стримувати свої емоції і ховати їх від інших, що спричинює психічну перенапруженість.
Якщо ви виявили, що хоча б один із вищенаведених пунктів стосується і вас, це означає, що слід навчитися хоча б не шкодити собі, а ще краще - робити для себе корисне. Вчені довели, що, змінивши свій "непродуктивний тип" поводження, який призвів до хвороби, людина повністю видужує.
Тож чому не спробувати змінити себе:
- навчитися вчасно помічати і усувати непотрібну напруженість;
- більше приділяти собі часу для відпочинку і задоволення;
- очистити свою свідомість від негативних думок і вселити в себе позитивне, схвальне ставлення до себе й інших;
- не стримувати в собі негативні емоції, а навчитися правильно виражати їх, розшифровуючи свої переживання і бажання;
- перебувати в постійному русі й активному стані, розвивати свою особистість, відкриваючи нові можливості.

Джерело: www.pani-ua.info

Категорія: ЗДОРОВ'Я | Додав: milagros (17.05.2009)
Переглядів: 2466 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Перший портал білявок! © 2018 |