Субота, 24.03.2018, 14:03
Перший портал білявок!
Вітаю Вас ГістьКаталог статей
Головна » Статті » КОХАННЯ ТА СТОСУНКИ

Психологія зради
Зрада – дивовижне явище. З одного боку, зради вельми поширені, і деякі з нас стикалися в житті з цим явищем навіть не один раз; з іншого боку – всякий раз відчуваєш сильний душевний біль, виникає відчуття, ніби світ розвалюється на дрібні частини і немає вже ніякої можливості що-небудь склеїти і налагодити.

В стані такого сильного душевного сум'яття і душевного болю людина може почати здійснювати суперечливі вчинки, мстити, намагатися з'ясувати відносини, розібратися в ситуації. І це більш ніж природно: всі ми хочемо щонайшвидше позбутися болю, ухваливши рішення про те, як жити далі. І найчастіше, таким рішенням є розрив відносин. Проте, психологи радять якраз не робити ніяких різких рухів в стані афекту. Повинно пройти достатньо багато часу до того моменту, коли людина зможе заспокоїтися і розумно вирішити, як їй вчинити.

Виходів з цієї складної ситуації може бути достатньо багато, і розрив відносин – далеко не єдиний. Щоб зрозуміти, що відбулося, і ухвалити вірне рішення, необхідно, перш за все, привести себе в стан душевного спокою, що, звичайно, дуже непросто. Допомогти тут зможуть бесіди з психологом, подорожі, робота, спорт. Знайшовши внутрішню рівновагу, можна спробувати тверезо і розсудливо подивитися на ситуацію. Існують різні причини зрад. Спробуємо перерахувати деякі з них.

1. Зрада як сигнал згаслої любові. Звичайно, в цьому випадку необхідно прояснити свої взаємини з партнером і набратися мужності спокійно вийти з цих відносин. Врешті-решт, ймовірно, вашому партнеру просто не вистачало духу сказати вам правду, але винити його можна лише за це, а не за відсутність любові.

2. Зрада як сигнал проблеми у взаєминах. Проблема у взаєминах – це не синонім того, що любов пішла. Швидше, навпаки, це говорить про те, що партнер таким невитіюватим способом хоче проблему вирішити і любов повернути. Наприклад, якщо чоловік відчуває, що дружина віддалилася від нього, у нього може виникнути раптове ваблення до секретарки. Але основа цього ваблення – не любов до секретарки, а компенсаторна спроба справитися з своїм відчуттям фрустрації. Тобто замість того, щоб висувати претензії дружині, людина несвідомо виправляє ситуацію шляхом зради. Тому психологи дуже часто говорять, що зрада може іноді бути стабілізатором відносин. Часто люди, що пройшли через зраду, згодом згадують про це як про хороший урок, який навчив їх відноситися до партнера уважніше, з великим розумінням, співчуттям, навчив бути терпеливішим, щедрішим, допомагаючим.

3. Зрада як сигнал того, що у людини є якісь внутрішні проблеми. Цих проблем може бути велика кількість. Наприклад, неготовність людини до серйозних відносин. Дуже часто, як тільки така людина відчуває, що відносини з партнером переходять на принципово інший рівень, внутрішній страх штовхає її на зраду. Людина сама при цьому дуже страждає. Адже якась її частина хоче серйозних відносин (інакше вона весь час залишалася б на рівні поверхневих відносин), а якась дуже боїться і виштовхує людину з глибини.

Психологія зради


Іншою внутрішньою проблемою може бути невпевненість в собі. Дуже часто за допомогою великої кількості сексуальних зв'язків людина підвищує свою самооцінку, доводячи собі і всьому світу, що вона суперчоловік або супержінка, що він переможець і володар душ і тіл. Але оскільки невпевненість в собі – це дуже глибока внутрішня проблема, яку ніяк неможливо вирішити ось таким доморослим способом, то людина як і раніше залишається з своєю невпевненістю і незадоволеністю.

Ще однією проблемою можуть бути різного роду стереотипи, наслідування яким є теж проявом невпевненості в собі. Наприклад, поширений стереотип, що справжній чоловік повинен обов'язково мати не тільки дружину, але і коханку. Або, наприклад, часто говорять, що вірність одному партнеру викликає певну залежність від нього, і тому людина придумує способи, як її уникнути.

Існують і інші причини, але у будь-якому випадку, не у всіх цих ситуаціях розумно було б реагувати повним розривом. Адже якщо людиною у разі зради рухають її внутрішні проблеми, то при правильному і кваліфікованому дозволі цих проблем (наприклад, за допомогою психолога) можна було б не просто повернути колишні відносини, але і зробити ці відносини глибшими і щирішими, не затьмареними ніякими психологічними складнощами. Звичайно, в тому випадку, якщо вони дорогі.

Можливо, партнеру, що любить, зіткнувшись з фактом зради, замість того щоб страждати від негативних емоцій, образи і жалості до себе, слід спробувати поглянути на ситуацію інакше? Побачити, наприклад, що в цій ситуації страждають двоє. Побачити, що життя складніше, ніж ми часто собі уявляємо, тобто усвідомити, що за слідством завжди стоїть якась причина, яка нам може бути невідома або яку ми невірно тлумачимо. Пригадати, що зрада – це всього лише сигнал, але якщо правильно його зрозуміти, то можна не тільки не зруйнувати, але і відновити, поліпшити відносини. Зрада може стати як кінцем, так і початком, і вирішувати, чим це закінчиться, повинні ми.

Джерело: http://www.lady.if.ua
Категорія: КОХАННЯ ТА СТОСУНКИ | Додав: milagros (15.07.2008)
Переглядів: 4543 | Рейтинг: 4.2/17 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Перший портал білявок! © 2018 |