П`ятниця, 19.04.2024, 15:02
Перший портал білявок!
Вітаю Вас Гість



Каталог статей
Головна » Статті » КОХАННЯ ТА СТОСУНКИ

Що робити, якщо вас зрадили?

Чоловічий і жіночий погляди на зраду кардинально відрізняються: якщо чоловіки виправдують свою зраду обставинами (спиртне, загравання партнерки й т.д.), то жінки, у більшості випадків, розкаюючись у вчиненому, намагаються якось виправити ситуацію. Але звинувачувати один одного в «програмуванні» ходити наліво обидві статі можуть безкінечно.

Як би вірні дружини й надійні чоловіки не переконували в підступності протилежної сторони, але чинять перелюб вони не без допомоги один одного. Буває, звичайно, нетрадиційний секс, але в більшості випадків чоловік зраджує своїй дружині з іншою жінкою (переважно – одруженою) і навпаки.

Уявімо таку ситуацію: кафе, напівтемрява, інтимна атмосфера. Чоловік сидить у компанії товариша. Причини, з яких він перебуває увечері з товаришем, а не зі своєю половинкою, можуть бути абсолютно різні. Помірна доза вжитого спиртного створює відмінний настрій. Навпроти сидить симпатична дівчина, від якої просто не можна відірвати погляду. Легкий рух її голови, і йому вже здається, що вона дала відкриту згоду на продовження знайомства.

Чоловік підсідає за сусідній столик до цієї чарівної дами. Пізній час доби, спиртне, танці. Він почуваєте себе справжнім чоловіком, квазісуперменом, тому наполегливий у своїх залицяннях. Закінчується вечір спільною постільною сценою, де акторів, природно, двоє: він і вона. Що чоловік може сказати про цю ситуацію? Ну звичайно ж. Ясно, як божий день: підступна жінка його підбила на зраду, тому що вони (жінки) просто створені для того, щоб спокушати, а він тут ні до чого. У чому ж можна каятися? Він іде до себе додому, лягає спокійно в ліжко до своєї дружини. Адже ж нічого не трапилося, чи не так? Він просто був «під градусом» і піддався своїм природним інстинктам мисливця під впливом сильного викиду в кров тестостерону.

А тепер уявімо таку ж ситуацію, але зі зміною дійових осіб. У кафе за цим же столом сидять інші чоловіки, які «зайшли випити пивця», а за сусіднім столом сидить дівчина. Наприклад, напередодні вона посварилися зі своїм чоловіком, і пішла «поплакатися» про це своїм подругам у кафе, а там хлопець, що, до всього іншого, дуже навіть нічого. На його відвертий погляд, дівчина всього лише посміхнулася, а чоловік це визнає за факт взаємної симпатії. А оскільки алкоголь присутній у крові й чим його більше, тим менше залишається перешкод між ними. Нажаль для її чоловіка (та й для неї самої), фінал той же, що й у попередній ситуації. Чи виправдає її чоловік вчинок парубка, який допоміг його дружині зрадити йому, тільки тому, що її «кавалер» просто піддався своєму природному поклику? Для неї це випадковий зв'язок, як і для нього. Завтра вона прокинеться поруч із чоловіком у сімейному ліжку, піде приготує йому сніданок і вони будуть жити далі мирно й щасливо. Адже ситуація типова, значить причини «паритися» немає.

Якими б чесними не здавалися очі людей, що, кладучи руку на серце, скажуть вам, що зрада – це не для них, ніколи цього не робили і робити не збираються, не поспішаєте робити висновки. Адже статистика – жорстока річ. За даними різних соцопитувань від 60 до 80 % чоловіків і від 40 до 60 % жінок хоча б раз у житті зраджували своїй половині.

Що ж таке зрада й чому її треба боятися (і чи треба)? Чи можна пробачити зраду?

У словниках пишеться, що зрада – це «порушення вірності в коханні» (якщо не брати до уваги значення «перехід на сторону ворога»). А «вірна», у свою чергу, – це людина, що заслуговує довіри, дотримується постійності у своїх поглядах і почуттях, тобто віддана.

Дуже правильно те, що з психологічного погляду фахівці ділять зраду на моральну (у якій є присутнім не тільки факт фізичної близькості, але й емоційна залежність від партнера) і фізичну (у якій партнери піддаються тільки статевому потягу). Моральна зрада триваліша в часі й може негативно позначатися на стосунках у сім'ї того, хто зраджує. Фізична ж зрада може трапитися лише один раз (або відбуватися з певною періодичністю). Але, не залежно від типу, зрада залишається зрадою й всеодно приносить близьким людям біль.

Фізіологічно жінка більше емоційна й схильна до сприйняття подій, які з нею відбуваються, «душею». Тому часто чоловіки звинувачують жінок в «справжній зраді», бо в таких стосунках зі сторони жінки часто є почуття й різної міри прихильність. А «несправжня зрада», якій піддаються більшість чоловіків, що «ходять наліво», зрадою зовсім не вважається, тому що це, переважно, «один раз і все», тому чоловікам «можна».

Причини зрад можуть бути різними. Найчастіше: випадок, кохання, яке згасло, проблеми в сім'ї (побутові, матеріальні й інші, які з'являються через непорозуміння між партнерами), проблеми особистого характеру (наприклад, вам щось у собі не подобатися, ви почуваєте себе непевно, що позначається на стосунках між партнерами).

Часто людей цікавить питання: «Як довідатися,чи зраджує мені мій чоловік?» І якщо ця думка стає нав'язливою, то в хід ідуть усякі хитрі виверти, починаючи від «саджання його після приходу з роботи додому у ванну з водою» (щоб подивитися, а чи повністю він «пішов під воду» чи ж «щось» плаває у воді) закінчуючи звертаннями за спеціальними послугами в солідні детективні агентства.

Але чи треба вживати таких заходів? Адже якщо ви так чините, то це може означати тільки одне: довіра вже пішла з вашого «тандемау і ви шукаєте причину для того, щоб або розірвати ваш зв'язок, або знайти докази, за допомогою яких будете «керувати» вашим партнером.

Використовуючи подібні методи контролю, треба пам'ятати про психологічну небезпеку, що на вас чатує: якщо ваші підозри підтвердяться, то дуже несолодко, в першу чергу, буде вам. Якщо ж ви все-таки зважилися на «ряд дій, що викривають вашого партнера», і якщо ваші підозри підтвердилися, то не поспішайте «рубати з плеча». Під тиском емоцій, довідавшись про зраду близької людини, люди можуть робити неадекватні вчинки.

Хоча психологи й радять не робити ніяких «різких рухів», тому що людина в такому стані, намагаючись позбутися глибокої душевної травми й прагнучи швидше знайти вихід з ситуації, яка виникла, починає приймати рішення, що можуть бути згубними для її подальшого життя. До таких неадекватних дій можна віднести помсту (чого в жодному разі не можна робити!) зрадникові та його спільниці, з'ясування відносин «не відходячи від каси» з дійовими особами ситуації, що склалася, ухвалення моментального рішення (часто це розрив стосунків).

Варто знайти в собі сили й сказати: «Зупинись!!!»

Важливо зосередитися й спробувати подивитися на проблему ззовні (розумію, що легко радити, але ми ж homo sapiens – пам'ятаймо про це). Для початку потрібно заспокоїтися й почати мислити тверезо. Треба бути готовим до того, що на це піде не година, і навіть не дві, а, як мінімум, кілька днів.Спробуйте хоч якийсь час ігнорувати негатив, що виходить із вас. Його можна зняти за допомогою роботи або спорту.

Якщо є можливість, то в цей час поїдьте куди-небудь у подорож, це дасть можливість вам побути наодинці із самою собою й гарненько помізкувати про те, що сталося. Було б чудово втекти кудись на тиждень, але не до родичів, тому що там ви можете відчути себе жертвою, завдяки загальній увазі й турботі, і навіть своїм виглядом будете «вимагати» співчуття. Краще ближче до природи, вона точно допоможе вам прийти до тями за короткий час і набути духовної та фізичної гармонії.

Якщо немає можливості подорожувати, то зверніться за допомогою до третьої особи, бажано до психолога, щоб він міг дати вам кваліфікаційну допомогу. Вкрай небажано в ролі третьої особи мати подругу, колегу або ще когось зі знайомих, що трапилися вам під руку в цей час, тому що потім можете гірко пошкодувати про це, хоча, якщо ви довіряєте цій людині на всі сто, то це ваш вибір.

Коли приймаєте рішення, важливо не бачити себе жертвою, а зрозуміти, що ви активний учасник, від якого залежить результат подій. Якщо ви боїтеся вчинити неправильно, то варто задати собі запитання: правильно для кого? У першу чергу, рішення повинне влаштовувати вас.

Отже, проаналізувавши гарненько те, що сталося, перестаньте страждати, ображатися й жаліти себе. Можливо, у цій ситуації страждають двоє: ви і ваш чоловік? Кінець це ваших стосунків чи початок нового етапу в вашому спільному житті – вирішувати вам.

Чи варто жити з людиною, що зрадила вас раз або як вийти з ситуації, яка склалася?

Якщо ви вирішили, що зрада вашого партнера призвела до логічного завершення спільного життя, то тут все легко й просто. Еліза Ожешко писала: «Найбільшою милостинею є благання про взаємне кохання». Якщо ви не готові принижуватися, то одне слово: «Іди!» – вирішить вашу проблему. Якщо немає сім'ї, то й втрачати немає чого.

А от якщо ви вирішили поборотися, тим більше якщо на кону щасливе сімейне життя, що до цього тривало не один рік, то важливо знати, що інформація про зраду близької людини буде вас переслідувати до кінця життя.

Якщо ви впевнені, що вам із цією «правдою» у житті можна йти пліч-о-пліч, то тоді приступайте до розробки «плану з порятунку сім'ї». Ви повинні усвідомити, що реалізація такого плану забере певний час, можливо, навіть місяці.

Отже, після позитивної відповіді на запитання: «Чи хочу я зберегти сім'ю?», приготуйтеся до певних дій, які не так легко будуть вам даватися. У першу чергу, забудьте про негайне таврування винуватця, тому що він, якщо здогадається про те, що ви його підозрюєте, на підсвідомому рівні готовий захищатися. Нехай він не знає, про що ви думаєте, поки ви не розробите свій «план». Але в жодному разі не потрібно миритися зі зрадою, тому що ви тоді ризикуєте періодично бути в ролі «зрадженої дружини». Ваш чоловік чітко повинен усвідомити, що ви особистість і миритися із приниженням не збираєтеся. Але приступати до реалізації плану потрібно тільки тоді, коли будете впевнені у своїх силах, інакше нічого у вас не вийде.

Тільки коли ви вирішите для себе, що робити, висловіться відкрито. Дайте зрозуміти своєму чоловікові, що ви ображені до глибини душі його зрадою, що в жодному разі не очікували від нього цього. Можете влаштувати йому невелику «сцену»: втратьте свідомість (падати бажано на диван або на м'яку поверхню, щоб не зазнати травм: здоров'я – найцінніше з багатств), випийте десять таблеток валер'яни за один раз, чарку спиртного, але не перестарайтеся, щоб не «злякати його назавжди».

Після цього дайте шанс йому розкаятися. Вислухайте його з розумінням і підтримайте, показуючи при цьому, що рішення це дається вам зовсім не просто. Але заради сім'ї та в ім'я вашого кохання ви готові дати йому ще один шанс. Ви робите йому послугу, не виганяючи його із сім'ї й не розлучаючи з дітьми. Він повинен це відчути.

Якщо ви знаєте, хто є таємною прихильницею вашого чоловіка, то намагайтеся максимум відгородити його від об'єкта його бажань, але дуже ненав'язливо. Фрази типу «Я сказала...», «Я так хочу...», «Буде тільки так...» у цьому випадку не підійдуть. Скоріше: «Я не хочу, щоб ти туди їхав, тому що в мене погане передчуття» і т.д.

Поговоріть зі своїм чоловіком у довірливому тоні про ваші стосунки в сім'ї. Будьте максимально щирою. Ваші слова повинні викликати довіру. Якщо ви вважаєте, що були або є конкретні якісь проблеми у вашій сім'ї – скажіть про них. Покажіть йому своє кохання і відданість. Скажіть, як сильно ви його любите, що не віддасте нікому.

Плануйте своє майбутнє разом, але не забувайте нагадувати й про те, які важливі моменти життя ви пройшли разом. Вам і вашому чоловіку є що втрачати. Нехай він це теж відчує.

Телефонуйте йому частіше. Заїдьте якось до нього на роботу, можна з дітьми. Нехай він відчує вашу увагу. Може, спочатку він буде дратуватися, але згодом він усвідомить, що ви його кохаєте й заради нього готові на все.

Психологи говорять, що сім'ї, які пережили зраду й знайшли в собі сили «підкорегувати» свої сімейні стосунки, стають ще міцнішими й ще більше цінують один одного.

У жодному разі не відмовляйтеся від інтимної близькості, як би не було вам важко усвідомлювати, що «тільки вчора він був близький з іншою жінкою». Будьте максимум позитивно налаштовані й відкриті для спілкування, інакше ваш чоловік знайде виправдання своєму вчинку й буде шукати «спілкування на стороні», якого не вистачає йому в сім’ї.

Зробіть і для себе висновки із цієї ситуації, задавшись питанням, коли востаннє ви були в салоні або спортзалі. Підіть у магазин, витратьте на себе n-ну суму грошей, поновіть гардероб, купіть гарну косметику. Знайдіть для себе заняття, яке принесе вам задоволення. Ви побачите, що щастя вам дуже личить, до того ж у новому амплуа ви надзвичайно привабливі й навіть «дуже нічого» виглядаєте. Ви побачите, він теж буде приємно здивований і знову потягнеться до вас.

Знайдіть більше часу для спілкування з подругами, але довірятися на всі 100% можна не всім – пам’ятайте про це. Послабте свою залежність від чоловіка. Бувайте в різних компаніях, більше спілкуйтеся.

Але пам’ятайте, яке б ви не прийняли рішення, у цій ситуації головне не помилитися, тому що в епіцентрі конфлікту ви. Ваша доля тільки у ваших руках, а єдине правильне рішення те, яке ви прийняли самі.



Джерело: http://www.lady-m.com.ua
Категорія: КОХАННЯ ТА СТОСУНКИ | Додав: milagros (11.09.2008)
Переглядів: 15021 | Рейтинг: 4.7/18 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Перший портал білявок! © 2024 |