Четвер, 25.04.2024, 22:14
Перший портал білявок!
Вітаю Вас Гість



Каталог статей
Головна » Статті » РУКОДІЛЛЯ

Вибираємо теплу пряжу
   Давайте поговоримо про те, яка буває пряжа, чим відрізняється вовна молодого баранчика від вовни лами, а ангора від распушенного нейлону. Почнемо з того, як вибирати пряжу. Купуючи пряжу, слід враховувати товщину нитки, її пружність, міцність фарбування.Також необхідно пам'ятати, що надто туго скрученная нить не підходить для в'язання спицями, т. к. полотно може вийти жорстким, перекіс. Таку пряжу краще використовувати для в'язання гачком.
   При купівлі будь-якого виду пряжі необхідно дуже уважно вивчити умовні позначення на всі написи на етикетці мотка, клубка чи іншого виду розфасовки вязальной нитки. Що ж Ви побачите на етикетці? Це:% вмісту різних видів волокон;масу нитки в упаковці та довжину нитки в метрах або інших одиницях; рекомендації фірми з використання оптимального варіанту товщини спиць, гачка і щільності в'язання; умовні позначення з експлуатації готового виробу.Зазвичай, фірми, які дбають про своїх покупців, завжди призводять найкращий, на думку фахівців, варіант щільності, що забезпечує оптимальний товарний вид виробу і витрати на пряжу, тобто указується кількість петель по горизонталі й по вертикалі на 10 см вязаного полотна.
  Пряжу бажано купувати у спеціалізованих магазинах, в яких товар сертифікований, і у Вас буде 100% гарантія того, що Ви придбали по-справжньому якісну пряжу.Треба мати на увазі, що високоякісна пряжа є продуктом складного високотехнологічного виробництва і не може бути, що називається, гроші, і якщо раптом вона продається за дуже дешевою ціною, то це - сигнал того, що тут щось не так.При покупці пряжі завжди звертайте увагу на її склад.
  Настав час поговорити про тих типах сировини, які найбільш часто використовуються при виробництві пряжі. Основним типом натуральної сировини за обсягом використання, безумовно, є вовна.Під вовною в текстильній промисловості розуміється овечий волосся, а якщо в конкретному випадку мається на увазі щось інше, то обов'язково оговаривается, вовна якого тваринного мається на увазі. З "вовняних" тварин сьогодні найбільш поширені: коза, верблюд, лама, вігонь, кролик, як.Крім підрозділи вовни на різні типи в залежності від товщини волосся існує цікаве і дуже важливе із споживчої точки зору поділ на т.зв. звичайну, або просту, вовна та шерсть - superwash (дослівний переклад - сверхстіраемая).Вироби з такої вовни можна прати в пральній машині і це не "качка", - це реальність. Така пряжа обов'язково має на етикетці позначення цих своїх унікальних якостей, але і коштувати буде на 1.5-4 долара за кілограм дорожче.Якщо ви вирішили зв'язати себе теплу річ на кожен день, варто витратитися на таку пряжу - часті прання не вплинуть на зовнішній вигляд виробу, що з лишком окупить витрати на пряжу.
  Дуже популярний серед вязальщіц мохер - пухнаста і дуже тепла пряжа. Необхідно обумовити, що мохер є козиний волосся і ніякий інший.Найсучасніші технології не дозволяють зробити пряжу з вмістом мохера більше 83%, так як для того, щоб ця прядиво не розпадався на окремі волокна необхідне використання т.зв. корти, скріплюється слизькі козьі волоски.Так що, якщо Ви побачите, що в какой-то пряжі оголошено зміст мохера понад 85%, то будьте впевнені - це обман. Найбільш часто зустрічається пряжа з вмістом мохера 10, 20, 35, 40, 50 і 80%.Примітно те, що зараз в світі існує лише три регіони, які постачають мохер на світовий ринок, - Анкара в Туреччині, Південна Африка та Техас в США. Ці кози більше ніде так і не прижилися.
  Дуже велике поширення зараз одержала ангора або ангорка.Під ангорой в даний час розуміється пух кролика і тільки кролика.Максимальна зміст ангори в пряжі з різних джерел становить від 45 до 70%, однак необхідно пам'ятати, що міцне закріплення кролічьего пуху в пряжі неможливо і її "облезаніе" неминуче і, на жаль,починається з моменту витягування нитки з клубка і не припиняється ніякими засобами.Не можна забувати і ще про одному негативному властивість ангори - сваліваніі. Вироби з ангоркой не можна прати, а краще навіть не мочити, прийнятна тільки хімічна прання. Взагалі, серед фахівців існує думка, що виріб з ангоркі - річ до третьої стирки.Однак необхідно обумовити, що речі, пов'язані з дуже дорогою пряжі з ангорой (вартість приблизно 40-50 $ за кілограм) служать роками.
   Великий інтерес представляє такий тип "козиної" пряжі як "кашемир". Назва походить від місцевості, де вперше її почали виробляти - Кашмір. Вихідною сировиною для цієї пряжі є волосся тибетських високогірних кіз, що отримується, і це принципова відмінність, шляхом вичесиванія.Кашеміровая пряжа є, мабуть, самою дорогою з використовуваних в даний час. З практичної точки зору представляє інтерес кашеміровая пряжа для ручного в'язання з вмістом кашеміру не більше 30 відсотків,т.к. кашемир не є формостійкість і річ витягне під власною вагою.Пряжа, що використовується в промисловості, звичайно містить від 10 до 60% кашеміру.
  Ще один не дуже широко розповсюджений, але дуже цікавий тип натуральної сировини це - Верблюжа вовна. Верблюжа вовна практично не вибілювати і тому буває або природного кольору, або темного або чорного кольору.

  Для пряжі часто використовується волосся лами, точніше - альпака - одного з представників сімейства верблюжої. 100% пряжа з альпака широкого застосування зараз не має.Справа в тому, що пряжа з альпака в принципі істотно дорожче звичайної вовняної, а при використанні стандартного волокна значно жорсткішими останньої; використання ж альпака з товщиною волосся близько 20 мікрон, тобто значно тоншою звичайного, робить пряжу неймовірно дорогою.Але задоволення від вироби з такої пряжі пропорційно її ціною! Є одна особливість збереження вовни альпака. Вона не виносить нафталін. Тому, проти молі використовують природні засоби: лаванда, тютюн або кедр.

 Шерсть - продукт тваринного походження. Одне й те ж тварина дасть різну вовна в залежності від віку, погодних та кліматичних умов, умов утримання і харчування, і навіть від таких факторів, як час перебування на сонці, в тіні або у воді.Але не варто цікавитися у продавця пряжі подробицями біографії вівці, яка люб'язно віддала свою вовну. Купуючи пряжу, слід більше уваги звертати на саму нитку - чи підходить вона Вам по м'якості, крутке, товщині, кольором або з будь-то другим важливим для Вас параметрами.

Теплих вам шедеврів рукоділля!

 Неля Назарчук. Будинок в'язаний моди SHERU - sheru.ru
 
Категорія: РУКОДІЛЛЯ | Додав: milagros (19.01.2009)
Переглядів: 2723 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Перший портал білявок! © 2024 |