Америка святкує у понеділок 50-річчя найзнаменитішої у світі ляльки Барбі, офіційна дата народження якої - 9 березня 1959 року. Саме в цей день компанією Mattel була випущена лялька, яка стала еталоном краси.Уперше вона з'явилася на прилавках США на шпильках у чорно-білому смугастому купальнику і сонцезахисних окулярах. У цей день у США пройдуть паради, лялькові шоу та вечірки "у стилі Барбі". А в Малібу відомий дизайнер інтер'єрів Джонатан Адлер створив не іграшковий, а справжній "будинок мрії Барбі", у якому сьогодні будуть відзначати її ювілей Каліфорнійські знаменитості.
На прилавках торгових будинків з'явилися рожеві майки в стилі Барбі з цифрою 50, і косметичні набори із її улюбленою ніжною гамою макіяжу.
Барбі знають всі, хоча не всі знають, що вона служила в армії, і її "армійський костюм" був офіційно схваленим Пентагоном. За півстоліття вона змінила сотні професій - від стюардеси і астронавта до працівниці ресторану швидкого харчування McDonald's.
Барбі не перебуває ні в одній партії, однак цілих чотири рази брала участь у президентських виборах як незалежний кандидат. А кутюр'є Джесон Ву, який створив вбрання для інавгурації чорношкірої першої леді Мішель Обами, у свій час займався дизайном суконь для Барбі.
Американка Рут Хандлер, яка створила культовий дует Барбі і Кена, дала іграшкам імена своїх дітей.
Ляльки жили своїм життям, обростали нарядами, друзями, вчилися і працювали, підкоривши не одне покоління дітей у 150 країнах світу.
Перша Барбі була продана всього за три долари. Однак вже в 2004 році красуня-блондинка 1959 року народження була продана на аукціоні EBay за 3 тисячі 552 долари, а через два роки на аукціоні Christie's у Лондоні її ціна підскочила до 17 тисяч доларів.
Барбі є найпопулярнішою у світі іграшкою. Щотижня у світі продається близько мільйона ляльок, щомиті - дві ляльки. У американської дівчинки 3-11 років у середньому 8 ляльок Барбі, італійки - 7, француженки, німкені і англійки - по 5. У російських дівчаток у середньому лише по одній Барбі, повідомляє журнал Aloud.
Компанія Mattel продала за 50 років більше мільярда ляльок Барбі.
Водночас, учені й активісти захисту прав жінок в один голос стверджують, що форми, придумані компанією Mattel, не тільки не досяжні у реальному житті, але через незбалансованість пропорцій просто не дозволили б жінці утримувати рівновагу.
У Mattel кажуть, що не пробували з'ясувати, наскільки реалістичні форми Барбі в масштабі людського тіла. З тих, хто намагався це зробити, ніхто так і не прорахував, якими будуть пропорції жінки з грудьми, ногами і стегнами вічно молодої Барбі. За підрахунками фахівців з університету Південної Австралії, форми, близькі до обрисів Барбі, теоретично може мати лише одна з 100 тисяч реальних жінок.
на мою думку найкращої іграшки не придумати :)