Четвер, 26.12.2024, 15:02
Перший портал білявок!
Вітаю Вас Гість



Каталог статей
Головна » Статті » МОЯ ОСЕЛЯ

Як вибирати пральну машину-АВТОМАТ ?
Вираз - пральна машина-автомат - в житті значить наступне: Ви закладаєте брудну білизну в барабан, засипаєте в спеціальні відділення порошок, вибілювач, пом'якшувач - за бажанням, - встановлюєте за допомогою ручки програматора потрібну програму... і все!!! Все останнє: замочування, попереднє прання, основне прання, полоскання і віджимання Ваша пральна машина зробить сама. При цьому  вона нагріватиме воду до потрібної температури, зливатиме брудну воду і заллє чисту, заллє більше або менше води залежно від маси білизни, рівномірно розподілить білизну по барабану щоб уникнути сильної вібрації при віджиманні і так далі. Після закінчення прання Вам потрібно буде лише дістати чисту і віджату білизну з машини.

Кількість обертів

400, 500, 1200 обертів в хвилину... що це за параметр і з чим його їдять? Ці цифри показують з якою швидкістю обертається барабан з білизною при віджиманні. Кількість зворотів в сучасних пральних машинах знаходиться в діапазоні від 400 до 1500 об/хв. Чим вище оберти, тим більш складною стає система амортизації бака, а значить зростає і вартість пральної машини в цілому. За нашими спостереженнями, розумною і достатньою межею є показник 1000-1200 об/хв. У чому реальна відмінність віджимання при 400 об/хв і 1000 об/хв? У часі, протягом якого досушуватиметься  білизна, що пере і віджате. Якщо після віджимання при 1000 об/хв.  крупну білизну типа підодіяльника необхідно буде досушити приблизно 1 годину, а дрібну і середню білизну можна буде пустити відразу під праску, то після віджимання при 400 об/хв всю білизну доведеться досушувати від 2 годин і більш, залежно від розмірів. Проте навіть при 400 об/хв, білизна віджимається настільки, що уручну що-небудь "дожати" ви вже не зможете. Не завжди потрібно віджимати білизну на граничних зворотах - деякі речі можуть просто порватися. Тому в пральних машин із зворотами 700 і вище як правило є можливість регулювати швидкість обертання при віджиманні або плавно за допомогою ручки (наприклад, в машини ARDO A1000 регулювання можливе від 550 до 1000 об/хв), або перемиканням з високих зворотів на нижчі (наприклад за допомогою кнопки 800/500 об/хв).

З чого виготовляють бак і барабан ?

Барабан - ємкість циліндрової форми з безліччю отворів для вільної циркуляції води, куди закладається білизна, - завжди виконується з нержавіючої сталі. Бак - ємкість, усередині якої обертається барабан і куди заливається вода, виконується з різних матеріалів – нержавіючої  сталі, емальованої сталі, різних видів пластика. Пов'язано це з відсутністю тертя об поверхню бака твердих елементів (металевих блискавок, ґудзиків і так далі), а отже з меншою небезпекою корозії. В кожного матеріалу свої переваги - або це високі антикорозійні властивості, або краще шумопоглинання. Який порошок використовувати?

Краще використовувати спеціальний порошок для автоматичних пральних машин. Як правило на нім написане "AUTOMAT" і змальована пральна машина. Хороші дорогі порошки, причому не дивлячись на порівняно високу ціну, вони того коштують. Не можна використовувати порошки, призначені для ручного прання, оскільки вони дають рясну піну, яка починає лізти зі всіх отворів пральної машини. Крім того, можливе попадання піни на електричні схеми машини . Ремонт пральної машини, що вийшла з експлуатації  унаслідок використання невідповідного  порошку платний.
Тип завантаження
При виборі пральної машини необхідно в першу чергу визначитися з габаритними розмірами і типом завантаження, - виходячи з можливостей розміщення і ваших побажань. Краще заздалегідь обдумати, де ви встановлюватимете пральну машину - на кухні або у ванні. Якщо у ванні мало місця, розміщення пральної машини на кухні може стати відмінним виходом, оскільки дозволить вам не обмежувати себе при виборі.

За типом завантаження розрізняють моделі з вертикальним і фронтальним завантаженням.

Вертикальні пральні машини менше по ширині, наприклад, В*ш*г - 90-85*40*60 см, проте є майже такими ж місткими, як і повно розмірні пральні машини з фронтальним завантаженням.

Фронтальні пральні машини бувають повно розмірні (В*ш*г - орієнтування 85*60*60 см), вузькими (із зменшеними розмірами по глибині, залежно від моделі, В*ш*г - 85*60*32-45 см) і компактними, - для установки під раковину (В*ш*г - 67-70*51*45 см).

Найширше представлені на сучасному ринку повно розмірні пральні машини з фронтальним завантаженням. Як правило, вони розраховані на максимальне завантаження - 5 кг (бавовна), хоча є моделі з можливістю завантаження до 7 кг білизни. Відповідно, можливості завантаження синтетики складають 50% від максимального завантаження, а шерсть - 25%. Зазвичай повний барабан набирається не так вже часто, до того ж досить важко знайти багато однотипної білизни на повне завантаження. Проте, повне завантаження 5 кг використовується час від часу, - наприклад, для прання крупних речей. Для звичайного регулярного прання ви можете завантажувати в барабан будь-яку меншу кількість білизни, хоч пару шкарпеток за раз. Відмітимо, що якщо у вас досить місця для великої пральної машини, краще купувати саме повно розмірну модель: вони не обмежені у виборі можливостей, стійкіші до вібрації під час віджимання, мають більший об'єм барабана і стоять дешевше за свої вузькі і компактні аналоги.

Вузькі пральні машини з фронтальним завантаженням зазвичай добре підходять, якщо місце для установки обмежене. А якщо його взагалі немає, вибирають компактні машини, - їх можна встановлювати під раковину. При виборі невеликих пральних машин звертайте увагу, щоб їх параметри завантаження відповідали Вашим об'ємам прання. Так, серед вузьких моделей можна знайти пральні машини з максимальним завантаженням 3 - 5 кг

У вертикальних пральних машин зберігаються всі переваги великого завантаження, але при цьому вони менше фронтальних машин по ширині і дозволяють значно економити місце. Цьому сприяє і гнучкість установки, оскільки верхнє розташування кришки і панелі управління вертикальної пральної машини дозволяє ставити їх до стіни будь-якою стороною (на відміну від фронтальних, при розміщенні яких необхідно мати доступ до люка і вільне місце для відкритого люка). Зазвичай основна причина, по якій вибирають машини з вертикальним завантаженням, - це якраз особливості розміщення, що роблять скрутним використання машини з фронтальним завантаженням. Хоча деякі просто знаходять такий спосіб завантаження зручнішим - це питання особистих переваг. Одна з поширених помилок, - що вертикальні пральні машини надійніше фронтальних (нібито за рахунок кріплень барабана і тому подібне). Це не так. Надійність пральної машини не залежить від типа завантаження.

Пральні машини з сушкою - комбіновані прально-сушильні машини, за допомогою яких ви зможете протягом 0,5 - 1,5 години після прання отримати вже суху білизну. Переваги таких машин особливо оцінять ті, у кого є маленьке дитя, і всі, кому ніколи або ніде сушити білизну. Звернете увагу, що в більшості прально-сушильних  машин слід сушити не більше половини від максимального завантаження. Також бажано, щоб білизна була добре віджата, тобто, краще всього вибирати прально-сушильні  машини з великою швидкістю віджимання - від 1200 об/хв. Залежно від моделі, сушка може здійснюватися лише по таймеру (тобто, після закінчення прання на сушку відводиться певний час), або і по таймеру, і по вологості (тобто, пральна машина сама визначає, скільки потрібно сушити білизну). У останньому випадку у вас може бути вибір один з трьох варіантів вологості: "під праску", "сухе" і "в шафу".

Сушка значно збільшує вартість пральної машини. Також при виборі прально-сушильної машини слід мати на увазі, що для ефективної роботи такого апарату потрібний великий об'єм барабана, і що процес прання-сушки вимагає багато часу і електроенергії.
Однією з основних характеристик пральних машин є максимальна швидкість віджимання. Вибір в цьому плані вельми широкий - від 400 до 1800 об/хв. Зрозуміло, що чим вище швидкість, тим інтенсивніше віджимання.

Проте не слід просто слідувати правилу: "чим більше, тим краще". Велика швидкість віджимання ще не все, - треба обов'язково звертати увагу на значення мінімальної залишкової вологості.

Це показник ефективності віджимання, причому в пральних машин з однією і тією ж максимальною швидкістю віджимання значення мінімальної залишкової вологості можуть вельми розрізнятися. Чим менше це значення, тим ефективніше віджимання в даної пральної машини.

Вважається, що 100% вологість відповідає 1 л води в 1 кг тканини. Повністю мокра білизна містить 180% вологи. Відповідно, 1% вологості - це 10 мл води в 1 кг тканини. Різниця в 3% залишковій вологості може бути вельми істотною, оскільки при повному завантаженні в 5 кг це означає 150 мл води.

Зауважимо, що отримувати після прання добре віджату білизну, зрозуміло, вельми зручно, але все таки не слід приділяти цьому надмірно багато уваги. Все-таки якість і всілякі можливості прання важливіші. Інколи краще не гнатися за великою швидкістю віджимання і купити модель на 600 або 800 об/хв, але більш функціональну.
В даний час застосовується два основні матеріали – нержавіюча  сталь і пластик - для виготовлення бака пральної машини. Зрідка зустрічаються пральні машини з емальованими баками, але вони значно поступаються першим двом по міцності і довговічності.

Нержавіюча сталь - за умови, що це високоякісна нержавіюча сталь "високих марок", - відрізняється особливою довговічністю і надійністю. Бак, виготовлений з цієї сталі з використанням вальцювання і лазерної зварки, може прослужити 80-100 років, що у багато разів перевершує термін служби самої машини. Проте створення бака з подібної сталі вимагає немалих витрат, відповідно, значно підвищується вартість самої машини. Якщо ж використовувати менш дорогу (і менш якісну) нержавіючу сталь і не застосовувати високотехнологічні методи зварки, бак пральної машини стає менш надійним, менш стійким до пошкоджень і може почати частково іржавіти в місцях зварки. Таким чином, краще вибирати або пральну машину високої цінової категорії з баком з нержавіючої  сталі, або звернути увагу на пральні машини з баками з композитного матеріалу (пластика).

Створення бака з пластика значно дешевше, і володіє рядом переваг окрім цього: пральні машини, в яких пластиковий бак, трохи тихіше в роботі і економніше витрачають електроенергію (за рахунок особливих властивостей звукоізоляції і теплопровідності пластика). Проте оцінювати це слід не по наявності пластикового бака, а за показниками витрати електроенергії і рівнем шуму в пральних машин.

В сучасних пральних машин відомих брендів використовуються власні розробки в області пластикових баків: карборан, полінокс і так далі В більшості випадків це формовий поліпропілен з різними добавками. Можна відмітити, що сучасні баки з подібних композитних матеріалів цілком надійні і довговічні, прослужать 25 - 30 років, тобто стільки, скільки і сама машина. А за рахунок меншої вартості бака пральна машина за цілком доступною ці

Категорія: МОЯ ОСЕЛЯ | Додав: milagros (17.05.2009)
Переглядів: 6393 | Теги: оселя, машина-автомат | Рейтинг: 5.0/4 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Перший портал білявок! © 2024 |